LTC1729CS8-8.4#TRPBF
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
LTC1729CS8-8.4#TRPBF
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Battery Chargers
Product Status : Active
Current - Charging : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Fault Protection : -
Number of Cells : 2
Supplier Device Package : 8-SO
Battery Pack Voltage : 8.4V
Mfr : Analog Devices Inc.
Programmable Features : -
Battery Chemistry : Lithium Ion
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Interface : -
Charge Current - Max : -
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply (Max) : 28V