NCP1015AP065G
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
NCP1015AP065G
Product Status : Obsolete
Duty Cycle : 67%
Mounting Type : Through Hole
Frequency - Switching : 65kHz
Package : Tube
Series : -
Supplier Device Package : 7-PDIP
Output Isolation : Isolated
Mfr : onsemi
Power (Watts) : 19 W
Fault Protection : Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Breakdown : 700V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 8.5V ~ 10V
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Internal Switch(s) : Yes
Base Product Number : NCP1015
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 65kHz 7-PDIP