NCP1217AD133R2
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
NCP1217AD133R2
Product Status : Obsolete
Voltage - Start Up : 12.8 V
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 133kHz
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Fault Protection : Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Output Isolation : Isolated
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : onsemi
Voltage - Breakdown : -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 7.6V ~ 16V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Duty Cycle : 46.5%
Operating Temperature : 0°C ~ 150°C (TJ)
Internal Switch(s) : No
Base Product Number : NCP1217
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 133kHz 8-SOIC