ACPL-7970-300E
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
ACPL-7970-300E
Category : Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition ADCs/DACs - Special Purpose
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Tube
Series : -
Resolution (Bits) : 16 b
Sampling Rate (Per Second) : 10M
Supplier Device Package : 8-DIP
Voltage Supply Source : Single Supply
Data Interface : -
Mfr : Broadcom Limited
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Number of Channels : 1
Package / Case : 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply : 3.3V ~ 5.5V