OEM ODM Multilayer Ceramic MLCC Surface Mount Capacitor 12065C823KAT2A
Shenzhen Jinsheng Weiye Electronics Co., Ltd
Contact Now
Brand Name : AVX
Model Number : 12065C823KAT2A
Certification : ROHS
Place of Origin : Call
MOQ : Contact us !
Price : Contact us !
Payment Terms : Paypal, Western Union, TT
Supply Ability : 50000 Pieces per Day
Delivery Time : Send email to learn lead time
Packaging Details : Standard package
Product Name : 12065C823KAT2A
Condition : Original 100%
Installation methodpe : Ceramic Capacitor 0.082μF Surface Mount, MLCC -55°C ~ 125°C 1206 (3216 Metric) ±10% 50V
Package : 1206 (3216 Metric)
Voltage - Supply : International standard
Max. Reverse Current : International standard
Application : Ceramic Capacitors
Contact Now
OEM ODM Multilayer Ceramic MLCC Surface Mount Capacitor 12065C823KAT2A12065C823KAT2A Datasheet
Product Details
Specifications
Attribute Attribute Value
Manufacturer AVX
Product Category Ceramic Capacitors
Series -
Packaging Alternate Packaging
Package-Case 1206 (3216 Metric)
Capacitance 0.082μF
Operating-Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting-Type Surface Mount, MLCC
Features -
Voltage-Rated 50V
Size-Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Applications General Purpose
Tolerance ±10%
Temperature-Coefficient X7R
Lead-Style -
Failure-Rate -
Lead-Spacing -
Height-Seated-Max -
Ratings -
Thickness-Max 0.037" (0.94mm)
Descriptions
0.082?F ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Cap Ceramic 0.082uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125掳C T/R
Who we are?
FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer?
A: We are original manufacturer OF Integrated Circuit Chip . We can do OEM/ODM business.
Q: How long is your delivery time?
A: Group buying delivery time: 30-60 days; General delivery time: 20 days.
Q: What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery.